Domov

Když se řekne slovo domov, hned si vzpomenu na hlášku: „Domov, sladký domov.“ Většinou to tak označujeme proto, protože ve svém vlastním domově se máme nejlépe. Víme, kde, co máme a známe ho ze všeho nejlépe. Ve svém domově se nebojíme cokoliv udělat, poskytuje nám bezpečí a ochranu před deštěm a zimou. Slovo „domov“ vlastně označuje nějaké vlastní lidské obydlí, které považujeme za místo, kde jsme doma.
Jaké to mají lidé bez domova a s domovem. Lidé, kteří mají svůj domov, se mají nejlépe. Sice dnes většina lidí žije v bytě, který má pronajatý, ale pokud není nic jiného k sehnání, je to ten nejlepší způsob bydlení. Lidé bez domova to mají těžší a lépe se nemají. Sice si většinou tito lidé za svůj stav mohou sami svým špatným chováním ale i tak jsou to lidi a je jim také zima.
Slovo domov vyřezaný
Zatímco v bytě se musíme tísnit v pár místnostech a většinou nemáme celou svoji parcelu před domem na pěstování květin nebo ovoce či zeleniny, pořád má žití v bytě své výhody a to například v tom, že máme kolem sebe spoustu sousedů, od kterých si můžeme něco vypůjčit anebo si společně pomáhat.
V domě se tísnit nemusíme a máme v něm na rozdíl od bytu více místností, což je jedna velká nevýhoda, protože toho máme více na úklid a navíc když se nám něco ztratí, musíme se pořádně snažit a proběhnout celý dům než to najdeme. Velkou výhodou ale zase je, že si můžeme skákat, mlátit do stěn a pouštět hudbu až dlouho do noci a nikdo nás neuslyší, protože tam s námi nikdo jiný nebude.
Vybavený obývák
Oproti bytu je dům mnohokrát dražší a náročnější. Zatím co v bytě jen platíme nájem a o většinu oprav či úprav se stará majitel, v domě to tak není. Musíme si ušetřit na to, když chceme vyměnit okna, udělat novou a hezkou fasádu či nové a moderní vytápění. Musíme si udělat čas na úpravu celého pozemku před domem a pouštět se do různých oprav. V tomto ohledu má dům jednu velkou nevýhodu, protože si vždy na vše musíme ušetřit čas i peníze a stojí nás to spoustu námahy.